^ Idź w górę

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

28.11. – 04.12.2022

Dziś I Niedziela Adwentu.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację XVII-wiecznego konfesjonału z kaplicy św. Marcina. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na zakup opału do kościoła. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary. Dziękuję również za dary złożone na stół plebanijny.

Zachęcamy do udziału we Mszach św. Roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
• w czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, z nabożeństwem w int. nowych powołań i okazją do spowiedzi św.;
• w piątek o godz. 18.00 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, po niej nabożeństwo do NSPJ;
• w sobotę o godz. 17.45 zapraszamy na Litanię do św. Jana Pawła II;
• w sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych.

W czwartek po Mszy Św. spotkanie III roku przygotowania do sakr. bierzmowania.

W piątek o godz. 12.00 Msza św. w int. górników i skalników ku czci św. Barbary.

Dzisiaj z tyłu kościoła będzie można nabyć wieńce adwentowe wykonane przez Parafialny Zespół Caritas i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Dzieci Maryi do IV Niedzieli Adwentu będą w kościele rozprowadzać opłatki oraz ręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. W tygodniu będzie można opłatki nabywać w zakrystii.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia zapraszamy w sobotę od godziny 9.00 mieszkańców ul. Skalnej, Torowej i Ogórkowej. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i jego obejście na dzisiejszą niedzielę i złożyli ofiary na wystrój kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.

Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się za tydzień w niedzielę 4 grudnia od godz. 15.00 przed budynkiem straży.

Zapraszamy osoby samotne i starsze na wspólne spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 18 grudnia o godz. 13.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim. Prosimy do soboty 3 grudnia zgłaszać telefonicznie swój udział (783 561 630 – Maria Kobiś; 695 205 893 – Rozwita Lellek; 691 242 303 – Sabina Krupa). Prosimy sąsiadów i osoby bliskie o rozpropagowanie inicjatywy oraz pomoc w zgłoszeniu i udzielenie pomocy w transporcie na miejsce spotkania.

Zapraszamy do nabycia kalendarzy parafialnych z wpisanymi naszymi uroczystościami liturgicznymi. Kalendarze można nabywać w niedziele z tyłu kościoła, w tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej w cenie 30 zł.

Osoby chcące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne: Bank Spółdzielczy Krapkowice Oddział w Tarnowie Opolskim 60 8884 1027 2003 0018 4869 0001, wpisując dane parafii oraz tytuł: „Darowizna na cele kultu religijnego”. Kwota nie może przekroczyć 6% dochodu. Darowiznę należy wykazać w załączniku PIT-0, do zeznania podatkowego. Należy pamiętać, by nie tylko wpisać kwotę przekazanej darowizny ale również podać dokładne dane obdarowanego oraz jego adres. Darowizny trzeba wykazać w części B i D formularza. Nazwa: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Marcina, ul. ks. Klimasa 18, 46-050 Tarnów Opolski.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!