^ Idź w górę

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

06.12. – 12.12.2021

Dziś II Niedziela Adwentu. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opłaty za energię elektryczną. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Kolekta w przyszłą niedzielę to tzw. kolekta remontowa. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.

Zachęcamy do udziału we Mszach św. Roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Układ Mszy św. świąteczny.

Spotkanie dla przygotowujących się 2 rok do sakr. bierzmowania w czwartek po Mszy św.

W niedziele adwentu po Mszach św. u pań z parafialnego zespołu Caritas można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także płyty „Narodził się Pan…” z nagraniami naszych parafialnych muzyków oraz z muzyką organową z naszego kościoła.

Dzieci Maryi do IV Niedzieli Adwentu będą w kościele rozprowadzać opłatki, ręcznie wykonane kartki świąteczne oraz ozdoby bożonarodzeniowe. Dochody z kartek i ozdób będą przeznaczone na potrzeby Dzieci Maryi. W tygodniu można opłatki nabywać w zakrystii.

W kancelarii, w godzinach jej urzędowania, przyjmowane są intencje mszalne na rok 2022.

W poniedziałek o godz. 19.15 na plebanii spotkanie dla osób, które piekły i rozprowadzały rogaliki na Odpust.

W sobotę o godz. 11.00 w kościele zbiórka dla kandydatów ma ministrantów.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia zapraszamy w sobotę od godziny 9.00 mieszkańców ul. Celnej i Nakielskiej. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i jego obejście na dzisiejszą niedzielę i złożyli ofiary na wystrój kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.

Zapraszamy do nabycia kalendarzy parafialnych z wpisanymi naszymi uroczystościami liturgicznymi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nowe ławki na chórze kościoła. Kalendarze można nabywać w niedziele z tyłu kościoła, w tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej w cenie 30 zł.

Osoby chcące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne: Bank Spółdzielczy Krapkowice Oddział w Tarnowie Opolskim 60 8884 1027 2003 0018 4869 0001, wpisując dane parafii oraz tytuł: „Darowizna na cele kultu religijnego”. Kwota nie może przekroczyć 6% dochodu. Darowiznę należy wykazać w załączniku PIT-0, do zeznania podatkowego. Należy pamiętać, by nie tylko wpisać kwotę przekazanej darowizny ale również podać dokładne dane obdarowanego oraz jego adres. Darowizny trzeba wykazać w części B i D formularza. Nazwa: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Marcina, ul. ks. Klimasa 18, 46-050 Tarnów Opolski.

Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza dzisiaj od godz. 15.00 wszystkich mieszkańców i gości na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Informujemy, że w kościele może być zajętych 50% miejsc. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby do Komunii Świętej przystępowały najpierw osoby przyjmujące ją na rękę, a na końcu do ust.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!