^ Idź w górę

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

13.05. – 19.05.2024

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

Kolekta dzisiejsza to tzw. kolekta remontowa, przed kościołem zbiórka do puszek na budujący się kościół pw. św. Jana Pawła II w Opolu. Kolekta w przyszłą niedzielę to tzw. jałmużna postna z całego roku. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary. Dziękujemy również za dary złożone na stół plebanijny.

Trwa miesiąc maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.30. W przyszłą niedzielę nabożeństwo z przejściem na Księży Dół, wyjście spod kościoła o godz. 15.00.

W poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

Spotkanie dla przygotowujących się I rok do sakr. bierzmowania w poniedziałek lub w środę o godz. 17.00.

W środę o godz. 16.00 w klasztorze spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.

W czwartek o godz. 17.30 spotkanie dla dzieci I-komunijnych.

W piątek o godz. 19.30 w Nakle dekanalne czuwanie dla młodzieży.

W sobotę o godz. 10.30 w kościele zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

Podczas nabożeństw majowych nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę przypada Odpust w Kosorowicach. Zapraszamy do włączenia się w tradycyjną pielgrzymkę na sumę odpustową (wyjście spod kościoła o godz. 9.50).

Zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca. Informacje i zapisy u s. Radosławy lub w zakrystii.

W przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała chcielibyśmy włączyć wszystkich parafian. W tym roku:
I ołtarz u pana Mateji (o przygotowanie ołtarza i trasy do kolejnego prosimy mieszkańców ul. Słonecznej.);
II ołtarz u Sióstr (o przygotowanie ołtarza i trasy do kolejnego prosimy mieszkańców os. Zakładowego – blok nr 1 i 2);
III ołtarz przy pizzeri (o przygotowanie ołtarza i trasy do kolejnego prosimy mieszkańców ul. Borowej, Chodury, Polnej i Kani);
IV ołtarz u państwa Fornol (o przygotowanie ołtarza i trasy do kościoła prosimy mieszkańców ul. Klimasa – od numeru 61 do końca).
Bardzo prosimy mieszkańców wskazanych ulic o zorganizowanie się w tym tygodniu i przedstawicieli prosimy o zgłoszenie u właścicieli posesji, gdzie będą ołtarze.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców os. Zakładowego blok 2 klatka C. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i jego obejście na dzisiejszą niedzielę i złożyli ofiary na jego wystrój.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!