^ Idź w górę

Gościmy

Odwiedza nas 307 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11.12. – 17.12.2023

Dziś II Niedziela Adwentu. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opłaty za energię elektryczną. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Kolekta w przyszłą niedzielę to tzw. kolekta remontowa. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary. Dziękujemy również za dary złożone na stół plebanijny.

Zachęcamy do udziału we Mszach św. Roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W poniedziałek o godz. 19.30 w budynku OSP spotkanie organizacyjne dla osób zaangażowanych w Wigilię dla samotnych.

W środę o godz. 16.00 w klasztorze spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.

Spotkanie dla przygotowujących się II rok do sakr. bierzmowania w środę o godz. 17.00.

W niedziele Adwentu po Mszach św. u pań z Parafialnego Zespołu Caritas można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Dzieci Maryi do IV Niedzieli Adwentu będą w kościele rozprowadzać opłatki oraz ręcznie wykonane kartki świąteczne. W tygodniu będzie można opłatki nabywać w zakrystii.

W godzinach kancelaryjnych można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia zapraszamy w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. 1 Maja blok 29 klatka A. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i jego obejście na dzisiejszą niedzielę i złożyli ofiary na jego wystrój.

Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza dzisiaj od godz. 15.00 wszystkich mieszkańców i gości na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim odbędzie się spotkanie Wigilijne dla osób samotnych i starszych. Prosimy sąsiadów i osoby bliskie o udzielenie pomocy w transporcie na miejsce spotkania.

Zapraszamy do nabycia kalendarzy parafialnych z wpisanymi naszymi uroczystościami liturgicznymi. Kalendarze można nabywać w niedziele z tyłu kościoła, w tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej w cenie 30 zł.

Osoby chcące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne: Bank Spółdzielczy Krapkowice Oddział w Tarnowie Opolskim 60 8884 1027 2003 0018 4869 0001, wpisując dane parafii oraz tytuł: „Darowizna na cele kultu religijnego”. Kwota nie może przekroczyć 6% dochodu. Darowiznę należy wykazać w załączniku PIT-0, do zeznania podatkowego. Należy pamiętać, by nie tylko wpisać kwotę przekazanej darowizny ale również podać dokładne dane obdarowanego oraz jego adres. Darowizny trzeba wykazać w części B i D formularza. Nazwa: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Marcina, ul. ks. Klimasa 18, 46-050 Tarnów Opolski.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!