Informacje o parafii

Diecezja: opolska
Dekanat: Kamień Śląski

Liczba mieszkańców: 3700

Kościoły w parafii: kościół p.w. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim, kościół filialny p.w. św. Krzysztofa w Walidrogach.kosciol sw krzysztofaKaplice w parafii: w klasztorze Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, na cmentarzu p.w. Wszystkich Świętych.
Zakony na terenie parafii: Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej (ul. św. Marcina 31).

Miejscowości należące do parafii: Tarnów Opolski (3510 mieszkańców), Walidrogi (190 mieszkańców) - wioska oddalona ok. 4 km od Tarnowa Opolskiego.

dom zakonny
Msze św. w niedziele i w święta: 7.00, 8.00 (w języku niemieckim), 9.00 (w kościele filialnym w Walidrogach), 10.00, 11.15, 17.00.

Cmentarze parafialne: w Tarnowie Opolskim oraz w Walidrogach.

Placówki oświatowe na terenie parafii: Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Tarnowie Opolskim, Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie Opolskim, Dom Małego Dziecka w Tarnowie Opolskim.kaplica cmentarna

Kapłani posługujący w parafii po 1945 r.:

Proboszczowie:
ks. Jerzy Szczeponik, ks. Zygmunt Sosna, ks. Wiesław Szeląg, ks. Tomasz Piontek.

Wikariusze:
ks. Józef Sewera, ks. Alfons Schubert, ks. Eugeniusz Stercuła, ks. Hieronim Gorszczuk, ks. Franciszek Piontek, ks. Franciszek Nawrath, ks. Józef Wojtasek, ks. Henryk Kontny, ks. Teodor Smiatek, ks. Wiesław Dąbrowa, ks. Grzegorz Rencz, ks. Krzysztof Maciejak, ks. Joachim Gondro, ks. Tomasz Gierga, ks. Piotr Brągiel, ks. Mariusz Stawski, ks. Marcin Fikus.